איזה מערכות חסכוניות וירוקות ניתן להתקין בבית?

דף הבית/Home Design/בית חכם/איזה מערכות חסכוניות וירוקות ניתן להתקין בבית?
איזה מערכות חסכוניות וירוקות ניתן להתקין בבית? 2018-09-13T18:17:02+00:00

דף הבית פורומים Home Design בית חכם איזה מערכות חסכוניות וירוקות ניתן להתקין בבית?

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • סימונה
  Post count: 0

  איזה מערכות חסכוניות וירוקות ניתן להתקין בבית?

  לירן ענבר
  מנהל בפורום
  Post count: 7

  הטכנולוגיות המתקדמות לבית כוללות מערכות שחוסכות באנרגיה כמו:

  בקרים – המאפשרים זיהוי נוכחות בחדר וכיבוי אוטומטי של התאורה והמזגנים בהתאם לנוכחות בחדרים.

  מיני תחנה מטאורולוגית – הממוקמת על גג הבית ואומדת את הטמפרטורה והלחות. בהתאם לכך ותוך התחשבות בטמפרטורה שמגיעה מהקירות ומהחלונות מווסתת מערכת את הטמפרטורה של המזגנים בבית ומאפשרת חסכון מכסימלי באנרגיה. המערכת יודעת גם לווסת את תנועת התריסים והצלונים בבית כך שבכל רגע נתון לפי זווית קרני השמש היא מספקת לבית מקסימום אור ומינימום חום של קרני שמש.

  חיישני עצמת תאורה – אפשר לתכנת את המערכת בהתאם, כך שתנמיך או תגדיל את רמת התאורה בבית ובנוסף תשנה את מידת פתיחת התריסים.

  חישני נפח – המותקנים בחדרים ובמשרדים. ברבים מהבתים והמשרדים האור ממשיך לדלוק והמזגן ממשיך לעבוד גם כשאין אף אחד בחדר. החיישנים מזהים תנועה או חוסר תנועה ומורידים או מעלים את עצמת המזגן והאור בהתאם.

  תכנון תרחישים – המערכות החכמות הינן מבוססות תרחישים והן מאפשרות לבנות תרחישים קבועים לדוגמא תרחיש שינה.באמצעות לחיצה אחת על מתג ליד המיטה כל החשמל הלא נחוץ כבה (מזגנים שאינם בחדרי השינה, טלוויזיות דלוקות בחדר הילדים, נורות דולקות וכו').

  בקרי מתח חכמים – בקרים אשר יודעים לצמצם את המתח המגיע לנורות בבית כך שנקבל את התאורה האופטימאלית בצריכת חשמל מינימאלית (מערכות אלה יכולות לחסוך עד כ- 30% בצריכת החשמל לתאורה בבית!)

  דימרים – חסכון נוסף של חשמל בבית יכול להתבצע ע"י התקנת דימרים שישלטו בכמות הוואטים שהנורה צורכת. הדבר מקטין את חשבון החשמל ומאריך את חיי הנורה.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
מענה ל־איזה מערכות חסכוניות וירוקות ניתן להתקין בבית?
פרטים: